• Hlasujte za náš projekt Bezpečná škôlka: Cesta a ja

• Vážení rodičia a priatelia školy!

Materská škola Nitrianske Sučany sa zapojila do projektu “Vy rozhodujete, my pomáhame”, ktorý je pod záštitou Nadácie TESCO. Náš projekt “Bezpečná škôlka: Cesta a ja” bol zaradený medzi tri najlepšie v regióne a postúpil do druhého kola. V druhom kole už rozhodujú zákazníci Tesca.

Každý zákazník, ktorý od 16. januára do 12. februára 2023, nakúpi v ktoromkoľvek obchode spoločnosti Tesco, dostane po zaplatení jeden hlasovací žetón. Žetón vhodí do hlasovacieho boxu A, B alebo C projektu, ktorý chce podporiť. Projekty s najväčším počtom hlasov od zákazníkov získajú v jednotlivých regiónoch podporu vo výške 1300 eur na realizáciu aktivít. Preto sa obraciame na Vás, milí priatelia, aby ste hlasovacie žetóny vhadzovali do hlasovacieho boxu v Tescu Prievidza Nábrežná 1811/7 alebo v Tescu Prievidza Prior Námestie Slobody 1 s názvom projektu “Bezpečná škôlka: Cesta a ja”.

Zvýšite tak šancu na výhru 1300 eur, ktoré môže naša škôlka získať na zakúpenie prenosného dopravného ihriska. Ak nakúpite v inom Tescu, pošlite alebo prineste žetóny do materskej školy a my ich vhodíme do príslušných boxov.

Povedzte prosím, o našom projekte aj rodine a známym, každý hlas  zaváži. Ak by ste chceli šíriť zvesť o našom projekte aj iným ako ústnym podaním, budeme vďační.

Za každý jeden váš hlas vám vopred ďakujeme!

• Rozprávka o 12 mesiačikoch v podaní FS Malý Vtáčnik

• Každoročne folklórny súbor Vtáčnik prezentuje cez svojich talentovaných muzikantov, spevákov, tanečníkov a v neposlednom rade aj hercov umenie a silu tradícií. Tento rok sa nám podarilo získať miesta v obecenstve, a tak sme si mohli 19.12. vychutnať úžasné predstavenie priamo z balkóna, ktorý nám poskytol ten najlepší výhľad v sále.

Tento výlet za kultúrou môžeme nazvať rodinný, keďže sa k nám pripojili i rodičia, či starí rodičia našich detí. Zážitok mali tak predškoláci, ako aj najstarší štvrtáci. Bola to hodina a pol naplnená do poslednej sekundy umením a úprimnou radosťou z toho, že členovia folklórneho súboru môžu tradície a kultúrne dedičstvo prezentovať obecenstvu rôznych vekových kategórií.

Úprimne sa skláňame pred schopnosťami týchto mladých ľudí, ktorí nácviku takéhoto predstavenia venovali nespočetné hodiny svojho voľného času. Bol to naozaj zážitok, ktorý nám zostane zapísaný v mysliach. Opäť sa raz potvrdilo, že hudba a tradícia nepoznajú vekové ani iné rozdiely.