• Vesmír očami detí

• V týždennom programe ,,Vesmír očami detí“ sme spoznávali jednotlivé planéty našej Slnečnej sústavy aj prostredníctvom mobilného planetária. Nasadli sme do rakety a odštartovali do vesmíru, kde sme zistili mnohé zaujímavosti nielen o Slnku a Mesiaci, ale aj o hviezdach, súhvezdiach a ďalších vesmírnych tajomstvách.

Naša Zem je guľatá, Slniečkom je zaliata.V noci zase Mesiac svieti, vidíme aj krásne hviezdy.Hviezdy, to sú slniečka, na nebi ako zrniečka.Poznáme aj planéty, úplne iné svety.Merkúr sivá planéta, Venuša je horúca.My žijeme na Zemi, Mars je zase červený.Jupiter je obor veľký, Saturn krásny prstencový.Urán vraj je zelený, Neptún je už posledný.To je krásna zostava, naša Slnečná sústava.

• Rozprávka o dvanástich mesiačikoch

• V rámci spolupráce ZŠ s MŠ sme sa dnes preniesli do rozprávky ,,O dvanástich mesiačikoch“ . Deti zo ZŠ nám svojimi hereckými výkonmi priblížili dôležitosť striedania sa ročných období a mesiacov v roku. A ako v každej rozprávke býva, dobro opäť zvíťazilo nad zlom.

• Zvieratká v zime

• Zima je pre zver najhorším obdobím. Množstvo snehu a mrazivé počasie sťažuje zvieratám pohyb po lese, kde im v zimných mesiacoch chýba aj prirodzená potrava. Naša zimná turistická vychádzka bola zameraná na príkrm zvierat žijúcich v našich lesoch, počas ktorej sme sa zahrali aj na malých pátračov. Pátrali sme po stopách zvierat, ktoré sa líšili veľkosťou, tvarom a pazúrmi. Deti mali tak možnosť si uvedomiť, že zvieratá zanechávajú stopy a naozaj v našich lesoch sú a potrebujú aj našu pomoc.