• Veľká noc v MŠ

• Šibi-ribi, mastné ryby, kus koláča od korbáča,

k tomu sladkú žuvačku a 5 euri do vačku!!!

Tradície spojené s Veľkonočnými sviatkami sme si pripomenuli tvorivými dielničkami. Experimentovali sme s tradičnými technikami ako je maľovanie voskom a pletenie korbáča, aj s pre nás novými technikami, napr. maľovanie vajíčka mramorovou technikou lakom na nechty. Nechýbala básnička a cvičenie s farebnými stužkami a vajíčkami.

• Guľko Bombuľko v MŠ

• Divadlo NAtraKY nás opäť pobavilo a pútavým príbehom "Guľko Bombuľko" nám ukázalo cenu priateľstva, vzájomnej pomoci a lásky. Ďakujeme za príjemné veselé predstavenie.

• O Euráckom kráľovstve

• Cez rozprávku  ,,O Euráckom kráľovstve“ sme sa preniesli do sveta financií, kde obyvatelia boli peniaze, zvieratá boli peniaze, príroda, autá, domy, hračky i oblečenie... Teda úplne všetko.

Cieľom tohto modulového týždňa bolo zistiť, aké majú naše deti doterajšie poznatky o peniazoch a či majú prípadne prvé skúsenosti s ich používaním. V hrových vzdelávacích aktivitách  si priblížili dôvody sporenia peňazí a ich zbytočným plytvaním pri nákupe  nepotrebných vecí. Bližšie spoznávali meny a hodnoty rôznych bankoviek a minci, ktoré sa v súčasnosti používajú.

Keď budeme deti už v tomto veku učiť o peniazoch, ich sporení a rozumným narábaním s nimi, tak im to výrazne môže pomôcť v živote robiť tie správne finančné zodpovedné rozhodnutia.

• Svetový deň vody

• Pri príležitosti Svetového dňa vody, ktorý si pripomíname dňa 22. marca, sme v našej materskej škole realizovali aktivity pod názvom “Putovanie kvapky”. Začali sme krátkou prezentáciou o dôležitosti vody pre náš život a o význame jej šetrenia. Pútavou formou o kvapkách sa deti oboznámili s významom a kolobehom vody na Zemi. O tom, kde všade v prírode sa nachádza, aké má podoby, ale aj o nebezpečenstve jej znečistenia človekom.  Aj týmto dňom sme sa opäť presvedčili, že “voda je život” a nevyhnutne patrí k našej každodennej existencii.

• Mám básničku na jazýčku

• Tohtoročný výber poézie v súťaži ,,Mám básničku na jazýčku" bol naozaj rozmanitý a pestrý. Deti prednášali naučené básne s veľkou radosťou a tiež s očakávaním toho najlepšieho výkonu.

Rozhodovanie pre porotu nebolo vôbec jednoduché. No nakoniec porota rozhodla.

LIENKY

1. miesto Julka Kiabová

2. miesto Emka Miháliková

3. miesto Peťko Mikula

VČIELKY

1. miesto Laurika Javorčeková

2. miesto Alžbetka Marcinková

3. miesto Simonko Bučko

Všetci súťažiaci boli odmenení za účasť knihou a príveskom symbolizujúcim ich triedu.

Recitačná súťaž bola ukončená veľkým potleskom, ktorý patril všetkým zúčastneným deťom, ktoré nám urobili veľkú radosť a postarali sa o krásny umelecký zážitok.

• Marec - mesiac knihy v MŠ

• Čítanie rozprávok a príbehov má v detskom svete nezastupiteľné miesto. Rozprávka však nie je len knihou založenou kdesi v poličke. Keď sa totiž v detskom svete povie rozprávka, objaví sa čarokrásny svet plný fantázie a predstavivosti, ktorý deťom ponúka morálny návod na to ako žiť, prebudenie emócií a citov, a podnecovanie čistých myšlienok detského videnia sveta.

Mesiac knihy si naši škôlkari pripomenuli výrobou záložiek a návštevou Hornonitrianskej knižnice v Prievidzi. Privítala nás pani knihovníčka a smutná princezná Knihulienka. Prečo smuná, no lebo v jej rozprávkovej krajine sa stratili všetky farby. A tak im naši škôlkari v hravých pohybových úlohách pomáhali farby nájsť - našli stratených trpaslíkov, kvetiny pre starú mamu, pomohli pozbierať včelí peľ, postarali sa aj o vajce, ktoré sa vrátilo z vandrovky domov a tiež vytriedili psíkov z obľúbenej rozprávky.

Bol to vydarený výlet a pani knihovníčky sa vraj budú tešiť na návštevu nových kamarátov zo Sučian spolu s rodičmi.