• Výchovný koncert v MŠ

• Hudba a výchovné momenty sa ukrývali v koncerte ZUŠ Nováky, ktorý pre naše detičky pripravila p. uč. Mária Kraková so svojou flautovou triedou. Najväčším zážitkom pre škôlkarske detičky určite bolo vidieť a počuť naživo znieť hudobný nástroj v rukách a ústach svojich kamarátov.

• Predškoláci v škole

• Dnes navštívili naši predškoláci kamarátov v základnej škole. Privítali ich žiaci 1. ročníka, ktorí ich oboznámili s pravidlami slušného správania sa počas vyučovania. V hravých vzdelávacích aktivitách zase naši škôlkari ukázali svoje vedomosti v slabikovaní, v určovaní začiatočnej a koncovej hlásky v slovách, či spoznávaní niektorých písmen z abecedy. V závere sme si spoločne zaspievali a zatancovali, čím sme dokázali, že sa už nebojíme a na školu sa tešíme.

• Mikrobylinky

• Zelenina by mala mať v našich jedálničkoch bohaté zastúpenie. Obzvlášť v období, keď na nás číhajú vírusy na každom rohu. Viaceré deti odmietajú zeleninu a je náročné ich prinútiť aby ju jedli. Mikrobylinky sú ideálnym spôsobom, ako im potrebné živiny doplniť a ešte k tomu v oveľa vyššej dávke ako v klasickej zelenine. Vďaka sponzorstvu spoločnosti microgreensslovakia.sk sme sa venovali prísunu vitamínov práve z týchto rastlín. Spoznávali sme ich chute a vône v smoothie nápojoch a zeleninových nátierkach. Skúmali sme a porovnávali tvary listov a farebnosť stoniek doposiaľ nepoznaných rastlín pod mikroskopom, či lupou. Nechýbala ani vlastná tvorba knihy s mikrobylinkami, ktorá bude súčasťou našej knižnice.  Deti si ich pestrosť a chuť hneď od začiatku zamilovali a ich konzumáciou hlavne posilnili svoju imunitu. Už teraz sa tešíme aj na ďalšie spoznávanie mikrobylín v našej materskej škole.

• Liečivé bylinky.

• Počas slnečných jarných dní sme využili príležitosť na vychádzku a lov na bylinky, aby sme s deťmi vyrobili knižky o liečivých rastlinách. Ako sa nám to podarilo? Rastliny sme najskôr museli nájsť, identifikovať podľa albumu a vylisovať. Potom sme k rastlinkám napísali názov, spoločne ich zalaminovali a vlastnoručne namaľovali. S deťmi sme pomenovávali ich časti a rozprávali sa o ich liečivých účinkoch. Jednu knižku sme poslali na cestu za deťmi do MŠ Bohdíkov a Raškov a druhú sme si nechali u nás v škôlke. Detičky z Bohdíkova a Raškova nám tiež na oplátku so svojimi pani učiteľkami vyrobili knižku o bylinkách v češtine. Počas osláv výročia našej školy sme si svoje knižky vymenili a obdarovali sa navzájom. Budú nám robiť radosť pri ďalších prírodovedných aktivitách.

• Červené 🍎..... komuže ho dám? 👩‍👧‍👦

• Nedávno, v závere galaprogramu, na počesť našej "Zlatej školy" zaznela od srdca malých i veľkých školákov  ľudová pieseň, ktorá bola venovaná Vám, naše milé mamičky.

Počas týždňa sme nezaháľali, keďže sme k piesni chceli pridať malý darček v podobe kresby, priania, pozdravu, či vytvorením knihy o Vás. Všetky deti pracovali trpezlivo, najlepšie, ako vedeli,  s úsmevom na tvári, pretože si predstavovali, ako Vás prekvapia a hlavne potešia. Cítili ste ich uznanie, obdiv, vďaku? Ak áno, misia bola splnená.

Milé mamičky, prajem Vám, aby ste nielen v dnešný deň, ale aj každý iný všedný deň cítili od okolia rešpekt voči Vám, ako výnimočným bytostiam, voči Vašim hodnotám, či Vášmu poslaniu. Pretože Vaša láska  nie je ničím podmienená, limitovaná, časovo obmedzená, nemá hranice a nepozná žiadne prekážky. Volá sa MATERÍNSKA LÁSKA!

S úctou a vďakou Vaše deti.

(V. Habrmanová)

• Deň matiek

• ,,Mamka moja, ty si zlatá, poviem ti to hneď, že najlepšiu mamičku mám, vie už celý svet. Dnes máš sviatok mamka milá,  srdiečko ti z lásky dám, aby si sa  usmievala aj kresbičku pre teba mám."

Druhá májová nedeľa patrí vám milé mamičky a aj tento rok sa veľmi snažili vaše detičky potešiť vaše veľké, nekonečne milujúce i odpúšťajúce srdiečko malým darčekom.

V mene celého kolektívu školy vám prajeme, aby ste zo svojich detí mali vždy radosť. Ak sa vo vašich očiach niekedy kvôli nim objavia slzy, nech sú to len slzy šťastia.

• Nitrianske Sučany 352
          97221 Nitrianske Sučany