• Európsky týždeň mobility

• V treťom septembrovom týždni sa naša škola zapojila do spoločného projektu Európsky týždeň mobility.

Žiaci a aj zamestnanci školy sa mohli zúčastniť rôznymi spôsobmi. My sme si vybrali cestu do školy na bicykloch, kolobežkách a niektorí využili vlastné sily.

V rámci predmetu regionálna výchova sme si zopakovali významné miesta a pamiatky v našej obci a následne sme sa na mobilných prostriedkoch  (bicykloch, kolobežkách) previezli po miestach obce a názorne sme si to, čo sme sa naučili aj pozreli. Pri použití dopravných prostriedkov sme si zopakovali základné pravidlá bezpečnosti v cestnej premávke, význam dopravných značiek a disciplinované správanie cyklistov, ale aj iných účastníkov cestnej premávky. Zapojením sa do Európskeho týždňa mobility sme aj my malým kúskom prispeli ku krajšej, zelenšej a čistejšej Zemi pre budúce generácie.

Na záver boli odmenou vyhodnotení žiaci, ktorí sa svojou aktívnou účasťou najviac zapojili do tejto krásnej aktivity.

Mgr. Hatalová

• BEH SNP

• Dnes sa konal 13. ročník tradičného Behu SNP v Zemianskych Kostoľanoch, ktorého sa pravidelne zúčastňujú aj naši žiaci. Tentokrát sa všetkým trom podarilo umiestniť v prvej desiatke vo svojej kategórii.

Srdečne blahoželáme našim tretiakom - Leo Miklaš a Lukáš Pánis a našej štvrtáčke - Lea Macková k skvelým výkonom!

• ,,Na bicykli do škôlky"

• V Európsky týždeň mobility naši najmenší spoznávali pravidlá týkajúce sa účastníkov cestnej premávky. Čo má robiť správny cyklista a chodec si vyskúšali na mobilnom dopravnom ihrisku, kde dodržiavali zásadu ,, vidieť a byť videný“ s využitím reflexných prvkov. Dodržiavali dopravné značenia a správne reagovali na svetelné signály na semafore.

,,Chodiť vpravo po chodníku je nám už isto známa vec, vpravo vľavo obzrieme sa a po zebre ráznym krokom pustíme sa vpred.“

• Didaktické hry

•

V prvom septembrovom týždni sa žiaci ZŠ, ako aj predškoláci z MŠ zúčastnili didaktických hier.

Po zoskupení a krátkom poučení sme sa vybrali lesnými cestičkami k nášmu naplánovanému cieľu. Našim sprievodcom bol p. Paľko Caňo, ktorý svojim zaujímavým rozprávaním a hlavne poznaním okolitej prírody zaujal naše deti.

Tie si mohli prakticky overiť poznanie miestnych stromov, rozpoznávať ich rozmanitosť a druhovosť. Postupne sme sa dostali k miestu, kde sme sa mohli schovať  pred silným slniečkom a osviežiť sa čistinkou pri poľovníckej chate.

Štedrý Paľko si pre nás pripravil aj prekvapenie, že po dlhej túre sme si mohli pri ohnisku opiecť dobroty. Keď sme si naplnili brušká, oddýchli sme si v krásnej prírode, každý si mohol vyskúšať svoje schopnosti a sily v pripravených hrách.

Obohatení našou prírodou, zážitkami a príjemne unavení, sme sa vrátili naspäť do našej školy s malým darčekom na pamiatku.

Ďakujeme!

Mgr. Hatalová

• Olá, olá, škola volá!

• Školské prázdniny a leto plné zážitkov a nových skúseností sú už minulosťou. Prišiel čas, kedy sa znovu začína školský rok a otvorili sa brány škôl.

Nový školský rok sa na našej škole začal slávnostnou sv. omšou, ktorú celebroval bývalý p. farár z Nitrianskeho Rudna.

Na nádvorí sa pani riaditeľka a pán starosta prihovorili všetkým deťom, rodičom a učiteľom. Prváci sa zoznámili s novými priestormi, novými spolužiakmi i budúcimi kamarátmi. Zaželali im, aby vykročili „do nového sveta tou správnou nohou“ a venovali sa školským úlohám a vzdelaniu, ktoré je pre ich budúcnosť nesmierne dôležité. O umelecký zážitok sa nám postarali naši žiaci, ktorí navštevujú ZUŠ.

Všetkým učiteľom a žiakom  prajeme veľa úspechov v ich snažení v novom školskom roku.

M.Pipíšková

• Nitrianske Sučany 352