• Slávnostné vítanie prváčikov - PASOVAČKA

• Tradične, koncom septembra, za účasti  všetkých školákov a predškolákov, netradične vonku, na školskom dvore. Prečo nie? Slniečko k nám chodí, hreje a praje aj v tieto jesenné dni. Veruže, konala sa slávnosť nad slávnosťami. Malí prváčikovia - trieda MLÁĎATIEK - sa už natoľko skamarátili so školou, že by niekto márne hľadal slzičku na ich tváričkách, či strach v očkách. Hrdo, smelo, nahlas a s radosťou sľúbili všetkým naokolo, že svoje povinnosti si budú plniť zodpovedne, navzájom si budú pomáhať a rešpektovať sa. Dokonca sa stihli premeniť na hercov, aby zahrali Rozprávku o repke. Vyslúžili si radostný potlesk divákov i uznanie p. učiteliek. Vďaka vnímavému prístupu rodičov sa mohli potešiť, okrem iného, aj malým farebným 3D zvieratkám, ktoré určite využijú počas hrového vyučovania. Veď sú to naši "PILOTI" a "UČIA SA INAK" ! Držme im palce, nech im radosť a chuť po vzdelaní, s ktorou nastúpili do školy, vydržia po celý život.

• Na bicykli do škôlky

• V Európsky týždeň mobility sme sa zamerali okrem zdravšej, ekologickejšej a nízko nákladovej dopravy našich detí do materskej školy aj zábavno-poučným aktivitám realizovaným na školskom dopravnom ihrisku. Dvor materskej školy sa zmenil na cestu s dopravnými značkami, priechodom pre chodcov a vyznačenými trasami pre cyklistov a kolobežkárov. V modelových situáciách si osvojili správanie chodcov a cyklistov na cestách a pravidlá cestnej premávky.

,,Jazdíme do škôl zdravo, bezpečne a ekologicky"

Aj žiaci ZŠ sa zapojili hojnou účasťou do európskeho týždňa mobility. Na istý čas rodičia odložili svoje autá, žiaci nasadli na bicykle, kolobežky a v neposlednom rade využili chôdzu na presun na vyučovanie do ZŠ. Tým sme dokázali, že vieme a chceme sa zúčastniť aktívne v týchto projektov, nielen v týždni mobility, ale aj počas celého školského roka.

Mgr. Hatalová

• Beh SNP

• Po niekoľkých rokoch sa opäť konal tradičný Beh SNP v Zemiankych Kostoľanoch. Naši žiaci sa zúčastnili behov v dvoch kategóriách:

Beh na 100 m - žiaci 1. a 2. ročníka - Lukáš Pánis a Leo Miklaš (2.roč.)

Beh na 200 m - žiaci 3. a 4. ročníka - Karin Jančichová (3.roč.) a Peter Bako (4.roč.)

Pridal sa k nám aj štvrták Jukub Fodor, ktorý nereprezentoval školu, ale súťažil ako jednotlivec.

V konkurencii viac ako 50 detí v každej kategórii naše deti dobehli v svojich skupinách na skvelých štvrtých pozíciách a podali svoje najlepšie výkony. Veríme, že ich to pozitívne motivovalo a ďalších rokoch ich čakajú aj iné športové úspechy a výborná reprezentácia školy.

V. Sladkayová

• Didaktické hry v prírode

• Začiatkom nového školského roka sa žiaci našej ZŠ i naši predškoláci, zúčastnili didaktických hier v prírode.

Po združení sa na školskom dvore a po poučení našich pani učiteliek, ako sa správame k našej prírode sa k nám pripojil miestny poľovník Paľko Caňo. Ten nás zaviedol do miest, ktoré využívajú poľovníci na pozorovanie okolitej prírody a žijúcich lesných zvierat.

Prvé miesto, ktoré nám ukázal bol poľovnícky posed nachádzajúci sa na mieste, ktoré sa nazýva Triebnik. Tam vysvetlil význam  a zmysel stavania posedov slúžiacich najmä pre našich  poľovníkov. Našim cieľom bolo dostať sa do miestnej časti, ktorú nazývame Kopanice. Na tom mieste nám Paľko ukázal prikrmovací senník , ktorý slúži pre zver na prikrmovanie najmä v zimných mesiacoch. Deti zaujal, aj veľký kus soli, na ktorom si zver rada pochutná v krmelci.

Samozrejme sme po výklade naplnili naše brušká dobrou desiatou a začali sme hrať hry, ktoré nám pripravil náš sprievodca Paľko.

Po príjemnom strávení dopoludnia sme sa presúvali lesom do našej školy, pričom nás z nenazdajky prekvapili dve mladé srnky, ktoré nás presvedčili o tom, že krajina v ktorej sa nachádza naša dedinka je plná živočíchov s ktorými sa musíme naučiť žiť  v súlade človeka s prírodou.

Mgr. Hatalová

• Hurá do školy

• Školské prázdniny a leto plné zážitkov a nových skúseností sú už minulosťou. Prišiel čas, kedy sa znovu začína školský rok a otvorili sa brány škôl. Slávnostné otvorenie školského roka sme začínali sv. omšou, ktorou nás sprevádzal spev našich detí. Po sv. omši sme sa presunuli na školský dvor, kde nás už privítala pani riaditeľka a pán starosta. Pani riaditeľka sa prihovorila všetkým deťom a zvlášť naším prváčikom. Zaželala im, aby vykročili „do nového sveta tou správnou nohou“. Potom sa deti presunuli do svojich tried a zvítali sa so svojimi triednymi pani učiteľkami.

Všetkým deťom prajeme veľa úspechov v ich snažení v novom školskom roku.

M.Pipíšková